dakaro_kelioneIMGL9810IMGL1279IMGL1003IMGL0870IMGL0433IMGL0224IMG_1579

Dakaro Ekspedicija 2019

Labai smagu, kad domina turbo Dakaro nuotykis 2019! Tinka ir fotografija nesidomintiems keliautojams. Lekiam!

Vizija ir misija:
<-> Palaikyti lietuvaičius su gausia trispalvių jūra
<-> Pajausti dakaro nuotykius. Jie gali būti varginantys, spontaniški, neplanuoti, nuviliantys, džiuginantys, išsunkiantys ir palaiminantys. Bet galutinėje puokštėje bus – WOW!
<-> Pajausti ir patirti šalies, kur vyks dakaras, dvasią, gamtą, kultūrą ir pabendrauti su vietiniais žmonėmis.
<-> Pagaminti foto, o gal ir video turinio gražaus, lenktynininkai mielai panaudos.
<-> Kaifuoti ir gerai leisti laiką. Prisiminkite, kad kartais galios ir posakis: “to have fun you don’t have to have fun :) ”.
<-> Antanas Juknevičius kviečia keliauti su Tomu Tumalovičiumi į Dakarą:
https://youtu.be/nGeCLk7RGko

<-> Benediktas Vanagas kviečia keliauti su Tomu į Dakarą:
https://youtu.be/poTKUue09sA

<-> Čia video apie Tomo Tumalovičiaus Dakar foto parodą:
https://youtu.be/Dg57RbOosRA
Šiek tiek trumpai pristatysiu savo dakaro ir nuotykių kelionių veiklą.

Per 5 metus organizavau daugiau nei 15 grupinių foto ir nuotykių kelionių po Kubą, Maroką, Indiją, Siciliją, Gruziją ir kitas šalis, bet paskutinė Dakaro ekspedicija buvo kažkas labai ypatingo!!! 2019 metais bus dar geresnė dėl įgautos patirties ir pamokų.

Kaip fotografas esu dalyvavęs Dakare 2013, 2014 ir 2015 metais su lietuvių ar kazachų komandomis. O 2018 metais nusprendžiau įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę – surengti savo visureigių ekspediciją. Buvome viena didžiausių lietuviškų dakaro komandų ir tikrai turėjote matyti tv apžvalgose gausias lietuvaičių palaikymo pajėgas Peru.

2019 metais turėtų dalyvauti visi trys automobilių ekipažai, galimai dalyvaus ir dar daugiau lietuvaičių, ypač kalbų sklinda iš motociklininkų pusės. Tad sirgti tikrai bus už ką!!!

Jūs turite būti DRAUGIŠKA/-AS, POZITYVUS IR NUOTYKIAUJANTIS asmuo. Neimame bambeklių ir gyvenimu nepatenkintų individų.
Su šypsena kaifuosime ir mėgausimės visais Dakaro suteiktais iššūkiais. Nes ką jau mes beprisidirbtumėme – bus lengviau nei lenktynininkams.

Grupės vadovai nebus tarnaitės – mašinas plausime, stumsime, statysime palapines, ieškosime malkų, kasime smėlį užsėdę – visi draugiškai. Tapsite Dakaro dalyviai, o ne vežiojami bulvių maišai.

<-> mūsų organizuoto Peru dakaro nuotykio 2018 foto galerija:
http://bit.ly/Peru_Dakaro_Nuotykiai_2018

O dabar bandau atkalbėti. Dažnai gali tekti jausti miego trūkumą nuo nuotykių gausos. Saldžiai miegot automobilyje pervažiuojant tarp greičio ruožų gali tapti norma. Bet bandysime rasti tą balansą tarp nuotykių ir poilsio.

Nuotykis truks 11-12 dienų. Tai bus apie pusė Dakaro. Kelias dienas prieš startą aplankysime tos šalies įžymybes ir tuomet jau nersime į Dakarą – nuo starto iki poilsio dienos vidury dakaro. Pasikartoju – viso dakaro mes nekeliausime – tik apie pusę.  Taip keliavome ir 2018 metais – tik Peru dalyje.  Aplankėme Mačiu Pičiu, Limos apylinkes ir tuomet dakaro startas. Viskas labai priklausys nuo tikslios trasos konfiguracijos. Preliminari trasa: Čilė – Peru – Ekvadoras. Tai dar nėra patvirtinta, bet daug informacijos internete tą vyloja. Jau garantuotai Argentina atpuola, nes jie nori F1 susigrąžinti pas save, tai visas pastangas ten dės.

Gyvensime bent 4 naktis palapinėse šalia biuvako įsikurusioje fanų zonoje – pajausite tą dvasią dakaro stovyklautojų. Apie 6-7 nakvynes praleisime nakvynės namuose / viešbučiuose. Bus ir paprastų, bus ir puikių 4 žvaigždžių viešbučių. Bet jei Jums svarbiausia viešbučiai – tuomet siūlau nevažiuoti, nes tai turi mažiausiai turi rūpėti. Taip aš bandau atrinkti tikrai smagius nuotykiautojus, o ne bambeklius.

Matinimas – improvizuotas. Stodavome pakelės užeigose, kavinėse, viešbučiuose, degalinėse, kažką pasigamindavome patys. Jei ir tai labai svarbu – tuomet taip pat siūlau nevažiuoti. Bet valgydavome ir labai skaniai ant jūros kranto esančiuose užeigose, ir labai paprastai pasipjaustę melionę pikapo bagažinėje dykumoje.

Bus 2 kelionės vadovai.

Keliausime po 4 žmones viename visureigyje. Viso 4 visureigiai, 14 dalyvių ir 2 vadovai. Vairuosime patys pasikeisdami. Vieta trečiame visureigyje asmeniui – 4000 eur (liko 2 vietos), 4-ame  visureigyje – 4400 eur + papildomai skrydis nuo 1000eur. Pigiau moka ankščiau užsiregistravę. Jei lankysime kelias šalis ar bus vidiniai skrydžiai, tuomet kaina koreguosis ir gali tekti primokėti papildomai.

Avansas rezervacijos metu 2000 eur. (esant reikalui galima kūrybiškai išdėlioti mokėjimus)

Į kelionės kainą neįtraukta:
<-> Psichologinė pagalba pasiilgus mamos kotletukų. Bet prie laužo medituodami tikrai rasime atsakymus
<-> Vidiniai skrydžiai tarp šalies miestų lankant įdomias vietas
<-> Pietūs ir vakarienės, gėrimai visos kelionės metu. Bet vandens tikrai netrūks mūsų visureigiuose
<-> Vizos (jei reikia), įėjimai į lankytinus objektus
<-> Kelionių draudimas
<-> Tarptautiniai skrydžių bilietai

Tikslus kelionės maršrutas ir šalis paaiškės balandžio/gegužės/birželio mėnesiais, kuomet paskelbs trasą. Tradiciškai Dakaras trunka pirmomis 2-3 savaitėmis sausio pradžioje. Gali nutikti taip, kad Naujuosius pasitiksime Dakaro šalyje ir lauksime atvykstant lietuvaičių lenktynininkų.

Avanso mokėjimas čia: “Adventures Unleashed, MB”. Swed sąskaita: LT357300010153063001. Paskirtyje įrašyti: “avansas už paslaugas”. Sąskaitą išrašysime ir atsiųsime suderinę detales su Jumis. Galite mokėti kaip fizinis ar juridinis asmuo.

Jei lekiat, atsiųskite pavedimo išrašą el paštu tomas.tumalovicius@gmail.com ar fb žinutėje www.facebook.com/TomasTumalovicius

Skambinkite, jei turite klausimų +37069903354.

Ką galiu garantuoti – tai bus bus Jūsų gyvenimo nuotykis! Pasikinkom šypsenas ir lekiam drauge užkariauti Dakaro!!!

Tomas Tumalovičius