Apie belenką ;)

Esu Tomas Tumalovičius, fotomokyklos įkūrėjas. Turiu viziją, kad fotografija gali būti labai mielas hobis ar net papildomas pajamų šaltinis daugeliui, tik reikia šiek tiek rimtų pagrindų kas kaip kur ir kada :). Tad surinkau nuostabių lektorių/fotografų praktikų komandą, visi yra nuostabūs šnekučiai ir savo foto srities profesionalai, kuriuos užveda mintis dalintis foto pasaulio gėrybėmis su visais to norinčiais! Užsukit, bus smagu ir naudinga! Jei nebus – tiesiog grąžinsime pinigus :).

Esu žiauriai dėkingas fotografijai:

  • už visus nuostabius žmones, kuriuos sutikau fotografuodamas
  • už nesibaigiančias keliones po pasaulį
  • už bendravimo džiaugsmą
  • už poilsį bei ramybę vaikščiojant ir fotografuojant miegantį miestą
  • už tas šypsenas ir padėkas, kurias gaunu aš ir komanda iš Jūsų, mieli buvę ir būsimi studentai bei klientai
  • už žinojimą, kad neprieisi liepto galo, nes fotografija – neišsemiamas aruodas

Įtraukė ir nebepaleidžia.

Prieš gerų 10 metų vasarą išvykau padirbėti į JAV ir tik BUM. Fotografavau viską. Neturėjau menkiausio supratimo apie kompoziciją, nustatymus – varydavau autopilotu. Norėjau užfiksuoti visus savo patyrimus ir pamatytus vaizdus, nes galvojau, kad gal niekad negrįšiu ten. O dabar nuskristi į NBA rungtynes pafotografuoti LeBroną James’ą – tik viena iš senų, bet jau įgyvendintų fotografijos svajonių. Prieš kelis metus įgyvendinau dar vieną – Dakar’o ralyje buvau nuo starto iki finišo jau 3 kartus. Net sunku nupasakoti apie tuos valandų valandas trunkančius fotografavimus viduryje Atakamos, kaitriausios dykumos pasaulyje. Ir tai tik nedidelė dalis fotografinių klajonių ;). O kiek minčių ir foto projektų sulenda į galvą keliaujant…

Taip klaidžiodamas sugalvojau paversti Vilniaus oro uostą, ko gero, didžiausia pasaulyje krepšinio foto galerija. Prieš tai beveik 6 metrų aukščio fotografijos pakibo ant Vilniaus Akropolio fasado. Dar prieš tai buvo respublikinė paroda po visą Lietuvą. Po to mažytės parodos  – tai kepyklėlėje, tai mano gimtajame miestelyje – Zarasuose. 2010 buvau išrinktas geriausiu Lietuvos sporto fotografu. Vienas mano foto-video projektas tapo geriausiu Eurobasket 2011 skaitmeninės komunikacijos projektu. Mano nuotraukas matėte Samsung, DNB, Vytauto, Manijos, Nike, Sportland  ir kitų įmonių reklamose. Spaudos mylėtojai nuotraukas matėte žurnaluose Žmonės, Stilius, taip pat didžiuosiuose Lietuvos dienraščiuose ir didžiausiuose interneto portaluose. MRU, VU, KTU ir VGTU universitetai ne kartą kvietė pasidalinti savo fotografinės veiklos užkulisiais jų rengiamose konferencijose. Foto mokymus vedžiau ir muziejininkams, ir net “CSI Lietuva” – Lietuvos policijos kriminalistams. Oi kiek daug visko buvo, net sunku ir nupasakoti. Tik šypsena nesileidžia nuo veido, kuomet bandau bent kažką prisiminti. O jau pusė trijų ryto, reiktų griūti pailsėti. Bet kur tau – kuomet paskęsti fotografijoje – laikas sustoja. Arba ne – jis tiesiog dingsta.

Išbandžiau fotožurnalistiką, vestuvių, studijinę, reportažinę, sporto, naktinę ir kitas fotografijos rūšis. Žmonės sako, kad neblogai išmanau tuos reikalus. Tad, mielai dalinuosi su studentais. O ir studentai mielai semiasi žinių. Nors mokausi ir aš, ir mano kolegos – labai svarbu pasikartoti paprasčiausias tiesas, o kartais ir sužinoti kąžką naujo. Nes jūs tikrai žingeidūs ir neleidžiate užmigti!

Tad pabaigai – kviečiu visus norinčius į 4 valandų trukmės dienos kursus, kurių metu įgausite daug teorinių ir praktinių žinių. Viena tema – vienas vakaras. Susidėliokite kursus pagal savo poreikius. Visas programas paruošiau prisimindamas savo, kaip naujoko ir mėgėjo minčių eigą. Kas nepavykdavo, kokie klausimai kildavo, kokios klaidos pasitaikydavo, kokius nustatymus kur keisdavau ir kodėl, kokią techniką, kokius objektyvus ir priedus naudodavau. Paskaitose tikrai daug fotografuosime, tad visą teoriją įsisavinsite praktiškai. Aš pats ir mano kolegos orientuoti į rezultatą, tad apie orą kalbų daug nebus.

Iki greito! Jei turite klausimų – skambinkite 869903354 arba rašykite labas@kalbantifotografija.lt

Leave a Reply